Vaiko gimtadienis namuose: idėjos, patarimai

ATMINTUKAS, kuriame išrašyti patarimai padės Jums suplanuoti nepamirštamą gimtadienio šventę namuose.
Vaiko gimtadienis namuose: idėjos, patarimai

Vaiko gimtadienis namuose

Nuspręskite, kurioje erdvėje švęsite gimtadienį

Jei gyvenate bute, kuriame kambaryje švęsite. Erdvė turėtų būti nemaža, nes vaikučiai mėgsta žaisti, lakstyti ir jiems reikia erdvės. O kur dar vieta tortui, užkandžiams, papuošimams. Jei gyvenate nuosavame name ar turite sodą, tokiu atveju vietos šventei jau turite daugiau ir galite lengviau apgalvoti kiek vietos galite skirti saldžiam stalui, foto kampeliui, žaidimų erdvei ir kitoms smulkmenoms.

Pavyzdžiui, jei nutarėte švęsti gimtadienį sode, būtinai apgalvokite, jei gimtadienio dieną pradėtų lyti, kaip Jūsų erdvė būtų apsaugota, galbūt pagrindinė šventės dalis su visais užkandžiais bus palapinėje arba jei turite pavėsinėje, taip apsaugodami gardėsius.

Jei visgi nusprendėte švęsti nuosavų namų erdvėje paskirkite vieną kambarį, kuriame švęsite ir apgalvokite kiekvienos kampelio paskirtį: saldus stalas, užkandžiai, foto kampelis ir žinoma erdvė šokiams ir žaidimams.

Šventės data, trukmė

Apgalvokite, kurią dieną švęsite gimtadienį (tikrąją dieną ar savaitgalį). Jei gimtadienį švęsite tikrąją dieną, ir ji sutampa su šiokiadieniu, gimtadienio trukmė bus 2-3 valandos, o savaitgalį galite trukmę ir prailgti.

Apsvarstykite, kiek iš suplanuoto biudžeto galite skirti vaišėms, tortui, vaiko dovanai, papuošimams, fotografui, personažams, o ko galbūt reikėtų atsisakyti. Pateiksiu sąrašą, kiek biudžeto ir ką privalote apgalvoti iš anksto, o ką galite nukelti ir vėlesniam laikui.

Biudžetas

Visų pirma nuspręskite, kokią šeimos biudžeto dalį galite skirti gimtadienio šventei, taip bus lengviau paskirstyti kiekvienai gimtadienio plano daliai. Tuomet keliaujame pagal punktus:

  • Teminis gimtadienis. Ji nusprendėte švęsti gimtadienį, ji dekoruoti ir užsakyti papuošimus su gimtadienio temos herojais įsivertinkite, jog tai gali kainuoti kiek daugiau nei įprastiniai gimtadienio papuošimai, nes bus gaminama individualiai pagal Jūsų užsakymą. Teminis gimtadienis sukurs Jūsų šventei jaukumo ir žaismingumo, nes pakviesti svečiai jausis daug smagiau žinodami, ko gali tikėtis ir nesijaus nuobodžiaujantys. Jūsų vaiko šventė bus išskirtinė, originali ir ilgam išliks atminty.
  • Atsižvelgdami į vietos, patalpos dydį, kur planuojate švęsti gimtadienį nuspręskite, kiek galite pakviesti svečių. Šiame punkte turite labai gerai apgalvoti, kiek svečių bus šventėje, ar vaikai atkeliaus su tėveliais ar vaikučiai vieni pasiliks šventėje, nes jei nesuplanuosite svečių, gali būti, kad jų bus per daug ir netilps į patalpą arba pritrūksite maisto, užkandžių.
  • Maistas. Kai jau turite tikslų svečių skaičių, galite suplanuoti, kiek reikės užkandžių, gėrimų, saldėsių ir kokio dydžio turėtų būti gimtadienio tortas. Pagalvokite apie tokį maistą, kuris būtų universalus ir patiktų daugumai svečių, taip pat prieš pakviesdami svečius į gimtadienį galite paklausti, ar nėra alergiški kokiems nors produktams ar ingridientams, taip išvengsite nenumatytų problemų.
  • Muzika. Kaip žinia, muzika labai išjudina svečius ir jie jaučiasi jaukiai, drąsiau šnekučiuojasi. Pagalvokite ar galite skirti dalį biudžeto išlaidų vedėjui, muzikantams ar visgi pasirinksite muziką iš grotuvo. Tačiau nejunkite muzikos pernelyg garsiai, nes ne visi svečiai tai mėgsta, pasistenkite atrasti tą viduriuką, kai muzika netrukdo, bet atpalaiduoja ir leidžia laisvai bendrauti. Taip pat, jei muzika bus pernelyg garsi, vaikučiai gali greičiau pavargti ir būti irzlūs.
  • Dekoracijos. Jei pasirinkote gimtadienio tematiką, derinkite dekoracijas tarpusavyje, neperkraukite spalvomis ir formomis. Tai turėtų būti subtilu, komfortiška ir teikti estetinį vaizdą. Pagrindinės gimtadienio dekoracijos gali būti: vardinė gimtadienio girlianda, torto smeigtukas su sukakties skaičiumi ir herojumi pagal gimtadienio temą, stalo kortelės, smeigtukai saldžiam stalui ar vaisiams, padėkos dėžutės ar maišeliai svečiams už tai, kad atvyko pasveikinti.

Kvietimai į vaiko gimtadienį

Kaip kviesite į gimtadienio šventė svečius? Apgalvokite, ar į vaikų gimtadienį bus kviečiami tik vaikučiai, ar kartu su tėveliais. Tai svarbu, nes kai kurie vaikučiai priklausomai nuo amžiaus kartais dar bijo pasilikti svetimoje aplinkoje, nors visi draugai pažįstami.

Kokio tipo tai bus kvietimas? Gaminsite pagal užsakymą rankų darbo, užsakysite maketuotą ar spausdinsite patys.

Kaip įteiksite? Išsiųsite paštu, išsiųsite el. paštu ar įteiksite kiekvienam asmeniškai.

Svarbu! Kvietimus reikėtų išsiųsti 2-3 savaitės iki šventės (terminą prailginti reikėtų jei siųsite į užsienį).

IŠSIRINKTI KVIETIMĄ >>

Apranga ir dovana vaikui

Jei planuojate teminį gimtadienį ir aprangą turi būti iš anksto derinta, praneškite apie tai kvietime svečiams. Pagalvokite, ar aprangą siųsite, pirksite ar nuomosite.

Paklauskite vaikučio, apie kokią dovaną jis svajoja, galbūt turi svajone, kurią galėsite išpildyti gimtadienio proga. Jei ruošiate staigmeną ir nenorite klausinėti, stebėkite vaikutį, kuo užsiima, kokiais žaidimais domisi, kokius herojus mėgsta.

Apgalvokite, kaip įsigysite dovaną – internetu ar važiuosite į parduotuvę.

Nepalikite, tai paskutinėms dienoms, nes ir be dovanų paieškų bus veiklos šventės pasiruošime.

Šventės vaišės ir gėrimai

Apgalvokite, kaip atrodys gimtadienio tortas, ar derinsite torto papuošimus prie šventės temos. Būtinai paklauskite pakviestų vaikučių tėvelių, ar jų vaikai nėra alergiški tam tikriems produktams. Maistas neturėtų būti labai „sunkus”, parinkite sveikesnius užkandžius, pvz. morkytes, agurkėlius, vaisius, sūrį, riešutus ir paieškokite idėjų kaip žaismingai juos pateikti. Taip ne tik papuošite stalą, bet ir nudžiuginsite vaikus, o galbūt, ko nedrįsdavo ragauti – išragaus!

Picos, tai pat gera mintis. Jei svečių planuojate apie 20-25, tuomet paruošti reikėtų 7-8 vidutinio dydžio picas. Atminkite, kad nereikia apkrauti stalo, nes dažnai vaikai daugiau žaidžia, išdykauja, nei valgo. O kaip alternatyva picai galite paruošti ir kebabo suktinukus ar sušius, šiltus pyragėlius su daržovių ar mėsytės įdaru. Vaikučiams tai lyg „cheet day“, kai gali sau leisti daug daugiau nei įprastomis dienomis.

Gėrimus išrinkite tokius, kurie nebūtų pernelyg neįprasti, netradicinio skonio, parinkite universalius ar tokius, kad kiekvienas drįstų ragauti, kaip pvz.: obuolių, vynuogių, ar įvairių vaisių skonių sultis, vandenį su citrina ir apelsinais. Galite gėrimus patiekti jau supiltus į ąsotėlius arba kiekvienam vaikučiui po mažą pakuotę sulčių/negazuoto mineralinio vandens padėti ant stalo. Turėkite ir papildomai 1-2 didesnes pakuotes gėrimų papildomai tam atvejui, jeigu visgi pritrūktumėte.

Jei visgi esate nelinkę ar nemėgstate ruošti maisto, tuomet neapsikraudami papildomu rūpesčiu galite maistą užsakyti. Jums beliks tiks sužinoti tikslų svečių skaičių, kad tiekėjai galėtų paskaičiuoti, kiek porcijų, kokių kiekių reikės. Maisto tiekėjais reikėtų pasirūpinti bent kelis mėnesius anksčiau atkreipiant į sezoniškumą, nes vasaros laikotarpiu terminai gali pailgėti, o rudens žiemos sezonu tiekimo terminai būna įprasti. Taip yra dėl to, kad vasaros ir pavasrio metu daugelis pradeda planuoti šventes ir jau ne visada tiekėjai turi galimybės priimti Jūsų užsakymus. Taigi, svarbiausia susirasti tiekėjus bent prieš kelis mėnesius anksčiau, o svečių skaičių patikslinti likus bent dviems savaitėms iki šventės.

Kad turėtumėt konkretų svečių skaičių  būtinai kvietimuose nurodykite, iki kada svečiai turi pranešti apie dalyvavimą šventėje ir nurodyti dalyvių skaičių.

Kada nusipirkti vaišes?

Tuo pasirūpinkite prieš 2-4 dienas. Tortą užsakykite, jei ruošite ne patys, 2 mėn. prieš šventę ir likus savaitei pasitikslinkite ar gamintojas Jums jį paruoš, ar nepasikeitė užsakymo sąlygos (būna visko pasitaiko, todėl atsargumo dėlei pasiteiraukite).

Ypatingai terminas prailgėja prieš didžiąsias šventes ar vasaros metu. Su torto gamintoju taip pat pasitarkite, ar galėtų pristatyti į šventės vietą, ar reikės pasiimti patiems. 

Likus 1 dienai iki šventės pradėkite ruošti vaišes.

Šventės papuošimai

Svarbiausia ir didelė atsakomybė tenkanti tėveliams, tai patalpos papuošimai. Visada paklauskite vaikų, kaip jie įsivaizduoja savo gimtadienį, kaip jie norėtų papuošti, ir kas jiems nepatiktų. Atsižvelkite į jų norus, tai labai svarbu ir turi įtakos nuotaikai, juk jie mūsų mažieji princai ir princesės. Jei jiems patiks, jie bus linksmi, jei kažkuo skųsis, bus liūdni ir nebenorės švęsti.

Drąsiai puoškite stalą spalvingais smeigtukais, mini papuošimais ant lėkštučių ar stalo (drugeliai, boružėlės ir t.t. pagal šventės temą), Galite popierinius konfeti paberti ant stalo, taip užpildydami stalo erdvę.

Papuoškite saldų stalą gimtadienio girliandą, kurią galite kabinti ant sienos arba jei nėra galimybės virš stalo, tai puoškite patį stalą, ištempdami girliandą per visą ilgį.

Pasirūpinkite balionais, žvakutėmis ar fejerverku tortui, papuošimu ant tortu – smeigtukas su užrašu „Su gimtadieniu!“. Pagalvokit, kur juos įsigysite – internetu ar vietinėje parduotuvėje.

Balionus pripūskite iš vakaro, arba ryte, o mažasis gimtadienio iniciatorius gali Jums padėti ruoštis.

Likus 1 dienai iki šventės pasiruoškite šventės vietą.

UŽSAKYTI DEKORACIJAS >>

Žaidimai

Pati smagiausia gimtadienio dalis vaikams, tai veikla gimtadienio metu. Apgalvokite, ar užsakysite gimtadienio personažus ar vaikus užimsite patys. Jei nusprendėte užimti patys, parinkite iki 5 žaidimų, kuriais galėtumėte užimti vaikus viso gimtadienio metu.

Žinoma atsižvelkite į kambario dydį, nes mažoje patalpoje reikėtų vengti judrių žaidimų, kad vaikai „neprisigaudytų ilgaausių zuikių“.

Mano patarimai:

  • Šventei namuose. Parinkite stalo žaidimą pagal amžių, kuris įtrauktų visus vaikus, pvz. Cirkas, Alies ir kt.; tai pat galite vaikams duoti pieštukus ir baltą popieriaus lapą, kuriame kiekvienas vaikas piešdamas po vieną detalę galutiniame variantą nupieštų jubiliatą. Taip bus įamžintas svarbus vaiko gyvenimo įvykis, kuris visam gyvenimui primins ir išliks ilgam. Nenaudokite guašo ar kt. dažų, kuriais vaikai netyčiom išsiterliotų, nebent toks būtų Jūsų užmanymas arba jei pasirinkote šį žaidimą ir švenčiate gimtadienį lauke/sode. Parinkite žaidimų, kuriuose galėtų spėlioti atsakymus, pvz. kortelės su klausimais „Klausiu? Atsakyk!“, piešiniai – kas pavaizduota kortelėje ir turite be žodžių tik judesiais parodyti, kas nupiešta ir pan. Tuo metu, kai vieni vaikai žaidžia spėjimo žaidimus, kiti gali žasti Klasika tapusį žaidimą „Kryžiukai-Nuliukai“ arba jei yra daugiau vaikučių 6-10, tuomet galite parinkti medinių kaladėlių žaidimą, kurio metu iš kaladėlių sudėto bokšto reikia ištraukti po vieną kaladėlę taip, kad nenugriūtų bokštas.
  • Šventei lauke. Turėdami daugiau erdvės galite užsakyti batutą ar personažą, kuris užims vaikus aktyviais žaidimais, išsinuomoti muilo burbulų aparatą ir gaminti muilo burbulus. Taip pat rekomenduoju ir medinių kaladėlių bokšto žaidimą, medinį domino, kurie yra skirti žaisti lauke ir yra daug didesnio dydžio nei įprastiniai. Šiuos žaidimus galite pasigaminti patys, jei mėgstate darbą su medžiu arba išssinuomoti. 
  • Prizai. Būtinai pasirūpinkite prizais, kuriuos įteiksite žaidimų laimėtojams. Tai gali būti ne tik pirktos dovanėlės bet ir Jūsų pačių ar kartu su vaikais ruošti prizai.

Nuotraukos

Įamžinti gimtadienio akimirkas labai svarbu. Tai neįkainojami prisiminimai. Todėl pagalvokite, ar užsakysite fotografo paslaugas ar įamžinsite gimtadienio akimirkas patys.

Jei užsakysite fotografą, aptarkite su juo visas detales (biudžetą, kas įeina į kainą, ar priklauso papildomi atributai, kiek laiko ir t.t.). Jei nusprendėte fotografuoti patys, tuomet iš vakaro pasiruoškite priemones. Pakraukite foto aparatą ar mobilųjį telefoną, turėkite atsarginę bateriją ar pakrovėją. Patikrinkite ar kortelės atmintis pakankama. Jei naudosite momentinį fotoaparatą, jį taip pat iš vakaro pakraukite, nepalikite įjungto per naktį, nes iškrausite elementus. Pasitikrinkite, ar elementai nėra pusiau iškrauti, turėkite papildomų, jei kartais prireiktų šventės metu pasikeisti.

Šventei pasiruošėte

Gimtadienio dieną suplanavote nuo iki!

Pasipuoškite pačiais gražiausiais rūbais, pasirūpinkite gera nuotaika, plačiai šypsokitės ir mėgaukitės šia gražia akimirka, nes visa gražu, gera jausti ir išgyventi, greitai prabėga, todėl tai tikrai tik akimirka.

Džiaukitės ir būtinai įamžinkite!